Kalender

<<  September 2010  >>
 ma  di  wo  do  vr  za  zo 
  
   
Banner
Banner

Foto's van Evenementen

Andere websites

Banner
Historisch arrangement op de midden-veluwe PDF Afdrukken E-mail
Gebruikerswaardering: / 1
LaagsteHoogste 

NIEUW

VELUWE-BUS-BOEMEL

Historisch arrangement op de midden-veluwe

Tijdens de zomermaanden juli en augustus zullen op woensdag en op donderdag historische autobussen van de Stichting Veteraan Autobussen (SVA) in aansluiting op de Veluwsche Stoomtrein rondritten gaan organiseren langs enkele bijzondere erfgoedlocaties op de Veluwe. Deze unieke samenwerking tussen historische bussen, stoomtrein en onder andere enkele Veluwse watermolens start op woensdag 21 juli en eindigt op donderdag 12 augustus. U krijgt dus negen dagen de mogelijkheid een volledig historisch dagje uit te beleven.

Het arrangement begint op het VSM station in Apeldoorn van waar u met de stoomtrein om 10.25 uur vertrekt naar Beekbergen. Hier stappen de reizigers voor de Veluwe-Bus-Boemel over op de bus voor het begin van één van de vier dagelijkse rondritten. Reizigers kunnen gedurende deze rondritten hun reis onderbreken om een bezoek te brengen aan één van de volgende attracties.

Na ongeveer anderhalf uur kunnen zij met de bus verder reizen naar de volgende stop van hun keuze.

  • Ruitersmolen, een uit 1834 daterende watermolen nog in gebruik als korenmolen.
  • Wandeling langs de beek onder leiding van de molenaar naar de Tullekensmolen een recentelijk gerestaureerd molengebouw, aansluitend wandelt men verder naar de modeltuinen van het Hooge Land.
  • Wandeling van een uur langs de Loenense waterval, (hoogste van Nederland) aan het eind van deze door Natuurmonumenten uitgezette wandelroute brengt u een bezoek aan zorgboerderij de Groote Modderkolk.
  • De Middelste Molen, een nog door water en stoom aangedreven museum papierfabriek. Hier wordt nog op traditionele manier papier gemaakt.

Laatste halte is het VSM-station van Loenen, van waaruit u met de stoomtrein om 16.22 uur verder reist naar Beekbergen of Apeldoorn.

Voor uitgebreide informatie over dit arrangement met rijdagen en vertrek tijden verwijzen wij naar onze website www.stoomtrein.org .

Prijs voor de trein en de bus volw. € 9,00  kind. € 5,00 (zonder attracties).

 
Copyright 2009 Apeldoorn ActueelLoginApeldoorn Actueel is een onderdeel van 4u ICT DienstenDisclaimer